Kontak Anahtarı Arabayı Çalıştırmıyor

Oto Anahtarı,araba anahtarı,otomobil anahtarı,oto çilingir,kart okunamadı,electronic anty theft faulty

İmmobilizer Oto Arızası

ise arızanın araçtan kaynaklandığını düşünerek tamirci çağrılır.Bu düşünce zamanla değişmekte ve son yıllarda bu gibi durumlarda önce oto anahtarcısı çağrılmakta ve ilk önce anahtardan şüphelenilmektedir.
Oto anahtarında immobilizer, yani elektronik sisteme geçilmesinden sonra, kontak anahtarıyla aracını çalıştıramayan mağdur sayısı bayağı artmıştır. Çünkü anahtarların balkondan pencereden atılmak suretiyle yere düşerek hasar görmeleri sebebiyle çipleri  arızalanmakta ve bu sebeple aracı çalıştırmamaktadır. Birçok aracın göstergesinde bu durumu belirten uyarı lambaları olmasına karşın ,uyarı lambası olmayan araçlarda mevcuttur.
Citroen ve Peugeot araçların birçoğunda immobilizer arızası durumuda ekranda  ”electronic anty theft faulty” uyarısı çıkmaktadır.Anlamı ; ”hırsızlığa karşı elektronik koruma” dır. Anahtarın kumandalı yada kumandasız olması birşeyi değiştirmez çünkü kumandasız anahtarın plastiğine gömülmüş vaziyette immobilizer çipi bulunur. Darbeye maruz kaldıklarında bu çipler zarar görmektedir. Varsa yedek anahtarınızla aracınızı çalıştırabilirsiniz ,yoksa bizi arayınız 0544 5056969
Renault kartlı anahtarlarda ,özellikle Megane ve Lagunalarda immobilizer arızası durumunda ekranda  ” okunamadı” uyarısı çıkmaktadır. Bu durumda araç çalışmayacaktır. Tamirci çağırmanıza gerek yoktur , bizi aramanız yeterlidir  0544 50569690544. Mobil servisimizle araç yanında yeni kart yapabildiğimiz gibi arızalı megane kartınızı tamir edebilirız.
İmmobilizer oto anahtarlarının hayatımıza girmesi, güvenliğimizi ne kadar arttırdıysa ; mağduriyetleride o derece arttırmıştır.
– İmmobilizerli anahtarlara nazik davranmak gerekiyor,yoksa immobilizer çipi arızalanır ve aracı çalıştırmaz.
– İmmobilizerli araçlar düz kontak yapılarak çalıştırılamaz.
– Kaybolan anahtarın immobilizer bilgileri cihaz vasıtasıyla aracın beyninden silindiği taktirde risk oluşturmaz.Kontak değiştirmeye gerek kalmaz.
İmmobilizer çipi, aracın beyniyle iletişim halinde olduğu için, beyinden kaynaklanan bir arıza sebebiyle iletişim koparsa araç çalışmaz.
İmmobilizer anahtar yapımı zor ve msraflı bir işi olduğu için bu işe gönül vermiş oto anahtarcılar veya servisler tarafından yapılabilir.
– Servislerin anahtar yapma süreleri bazan onbeş günü bulmaktadır. Bu durumda oto anahtarcıları daha kısa sürede immobilizerli yapabildikleri için öne çıkmakta ve tercih sebebi olmaktadır.
Tüm bu uyarılardan sonra anahtarımızın ne kadar fonksiyonel ne kadar kıymetli olduğunun farkına varmışızdır.
Arkadaş Oto Anahtar tüm oto anahtar sorunlarınıza çözüm üretecek donanıma ve bilgi birikimine sahiptir. Tüm anahtarlarınız kaybolduysa bizi arayınız 0544 505 696900, mobil servisimizle aracınızın yanında anahtarınızı yaparak teslim edelim.

Kontak Anahtarı Arabayı Çalıştırmıyor” hakkında 55 yorum

  1. Merhaba 2012 line actual aracım var kumanda aktif anahtar var ama immolizer de sıkıntı yaşıyorum kontak dönmüyor. Anahtardan çip üretilebiliyor mu? Bilgi verir misiniz

  2. Araba mitsubishi lancer normalde marş basıyor ama araba çalışmıyorken bıraz radyo dinliyorum 10 15 dakka gibi ve marş basıyorum hiç ses gelmiyor ve almıyor ve tekrar ikinciye bastığımda marş alıyor akü eskiydi yeni aldım aynısı devam ediyor elektrik ciye baktırdım kendini korumaya alıyor dedi ve bir sorun olmadığını söyledi arabada böyle bir sorun olmuyordu 1 seneden bu yana olmaya başladı arabanın orj. Teyb çıkartıp yeni teyp taktırdım ve bundan sonra olmaya başladı bu nedir yardımcı olursanız sevinirim hayırlı günler dilerim

  3. İyi günler usta aracım 2000 astra g kontağı bir kademe çeviriyorum ışıklar teyip çalışıyor ikinci çevirdiğimde hiç bir ses yok boş dönüyor ne olabilir.kontak bir kademe çevirdiğimde akünün voltajı 12.8 akü geçen sene değişti

      • Ustam şuan işteyim araba evde dün akşam yaptı arızayı kafam çok takılıyor ekran ışıklarında kısılma titreme gibi sorun yok normalde 1 kademe çevirdiğimde ışıklar yanıyor birkaçı sönünca tekrar çevirdiğimde çalışıyordu şu an boş dönüyor yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler

  4. İyi günler usta kontağı bir kademe çeviriyorum ışıklar teyip çalışıyor ikinci çevirdiğimde hiç bir ses yok boş dönüyor ne olabilir.kontak bir kademe çevirdiğimde akünün voltajı 12.8 akü geçen sene değişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir