Kango Kontak Arızası

Kontak Arızası,oto anahtarı,otomobil anahtarı,araba anahtarı,oto çilingiri,oto anahtarcı

Kontak Arızası

Kango Kontak Tamiri,Yeni Kango Kontak Arızası,oto anahtarı,otomobil anahtarı,araba anahtarı,oto çilingiri,oto anahtarcı,auto key,çilingir,

Kango Kontak Tamiri

Kango kontak tamiri, kango anahtar tamiri ve kango kumanda tamiri yapıyoruz 0544 5056969. Kontak arızası şikayetiyle işyerimize gelen Bağcılar Vestel servisine ait 2010 model Kango aracı kapalı garajımıza aldık. Anahtarıyla kontağı açıp marşı bastıktan sonra araç çalışıyor , buraya kadar herşey normal fakat araç çalıştıktan sonra marş basma işinin otomatik sonlanması gerekirken bu araçta marş basma işi sonlanmıyor ve devam ediyor. Bu haliyle  marş motorunun yanma durumu sözkonusu olabilirdi. Anlaşılan, anahtarı geri yaylandıran ve marşı sonlandıran yay  tertibatında sıkıntı vardı.Renault kontağı sökerek içini dağıtıp yayın bulunduğu bölgeye ulaştık.Gerçektende yay kırılmış ve haliyle sistemin çalışması da durmuştu. Yedek parça stoğumuzdan çıkarttığımız yeni yayı kontağa takarak topladık ve kontağı yerine monte ettik. Kontağımız düzelmiş ve hazır hale gelmişti.
Yaklaşık bir saat gibi bir sürede renault kango aracı sahibine teslim ettik. Sizinde aracınızda marş sürekli takılı kalıyor ve kontak geri yaylanmıyorsa biz arayınız 0544 5056969. Tüm oto anahtar problemlerinizde Arkadaş oto Anahtar hergün hizmet veriyor.
İmmobilizer oto anahtarlarının hayatımıza girmesi, güvenliğimizi ne kadar arttırdıysa ; mağduriyetleride o derece arttırmıştır.
– İmmobilizerli anahtarlara nazik davranmak gerekiyor,yoksa immobilizer çipi arızalanır ve aracı çalıştırmaz.
– İmmobilizerli araçlar düz kontak yapılarak çalıştırılamaz.
– Kaybolan anahtarın immobilizer bilgileri cihaz vasıtasıyla aracın beyninden silindiği taktirde risk oluşturmaz.Kontak değiştirmeye gerek kalmaz.
İmmobilizer çipi, aracın beyniyle iletişim halinde olduğu için, beyinden kaynaklanan bir arıza sebebiyle iletişim koparsa araç çalışmaz.
İmmobilizer anahtar yapımı zor ve msraflı bir işi olduğu için bu işe gönül vermiş oto anahtarcılar veya servisler tarafından yapılabilir.
– Servislerin anahtar yapma süreleri bazan onbeş günü bulmaktadır. Bu durumda oto anahtarcıları daha kısa sürede immobilizerli oto anahtarı ve Yedek Anahtar yapabildikleri için öne çıkmakta ve tercih sebebi olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir