Kontak Anahtarı Arabayı Çalıştırmıyor

Oto Anahtarı,araba anahtarı,otomobil anahtarı,oto çilingir,kart okunamadı,electronic anty theft faulty

İmmobilizer Oto Anahtar Arızası

Kontak anahtarı arabayı çalıştırmıyor ise arızanın araçtan kaynaklandığını düşünerek tamirci çağrılır.Bu düşünce zamanla değişmekte ve son yıllarda bu gibi durumlarda önce oto anahtarcısı çağrılmakta ve ilk önce anahtardan şüphelenilmektedir.
Oto anahtarında immobilizer, yani elektronik sisteme geçilmesinden sonra, kontak anahtarıyla aracını çalıştıramayan mağdur sayısı bayağı artmıştır. Çünkü anahtarların balkondan pencereden atılmak suretiyle yere düşerek hasar görmeleri sebebiyle çipleri  arızalanmakta ve bu sebeple aracı çalıştırmamaktadır. Birçok aracın göstergesinde bu durumu belirten uyarı lambaları olmasına karşın ,uyarı lambası olmayan araçlarda mevcuttur.
Citroen ve Peugeot araçların birçoğunda immobilizer arızası durumuda ekranda  ”electronic anty theft faulty” uyarısı çıkmaktadır.Anlamı ; ”hırsızlığa karşı elektronik koruma” dır. Anahtarın kumandalı yada kumandasız olması birşeyi değiştirmez çünkü kumandasız anahtarın plastiğine gömülmüş vaziyette immobilizer çipi bulunur. Darbeye maruz kaldıklarında bu çipler zarar görmektedir. Varsa yedek anahtarınızla aracınızı çalıştırabilirsiniz ,yoksa bizi arayınız 0544 5056969
Renault kartlı anahtarlarda ,özellikle Megane ve Lagunalarda immobilizer arızası durumunda ekranda  ”kart okunamadı” uyarısı çıkmaktadır. Bu durumda araç çalışmayacaktır. Tamirci çağırmanıza gerek yoktur , bizi aramanız yeterlidir  0544 50569690544. Mobil servisimizle araç yanında yeni kart yapabildiğimiz gibi arızalı megane kartınızı tamir edebilirız.
İmmobilizer oto anahtarlarının hayatımıza girmesi, güvenliğimizi ne kadar arttırdıysa ; mağduriyetleride o derece arttırmıştır.
– İmmobilizerli anahtarlara nazik davranmak gerekiyor,yoksa immobilizer çipi arızalanır ve aracı çalıştırmaz.
– İmmobilizerli araçlar düz kontak yapılarak çalıştırılamaz.
– Kaybolan anahtarın immobilizer bilgileri cihaz vasıtasıyla aracın beyninden silindiği taktirde risk oluşturmaz.Kontak değiştirmeye gerek kalmaz.
İmmobilizer çipi, aracın beyniyle iletişim halinde olduğu için, beyinden kaynaklanan bir arıza sebebiyle iletişim koparsa araç çalışmaz.
İmmobilizer anahtar yapımı zor ve msraflı bir işi olduğu için bu işe gönül vermiş oto anahtarcılar veya servisler tarafından yapılabilir.
– Servislerin anahtar yapma süreleri bazan onbeş günü bulmaktadır. Bu durumda oto anahtarcıları daha kısa sürede immobilizerli oto anahtarı yapabildikleri için öne çıkmakta ve tercih sebebi olmaktadır.
Tüm bu uyarılardan sonra anahtarımızın ne kadar fonksiyonel ne kadar kıymetli olduğunun farkına varmışızdır.
Arkadaş Oto Anahtar tüm oto anahtar sorunlarınıza çözüm üretecek donanıma ve bilgi birikimine sahiptir. Tüm anahtarlarınız kaybolduysa bizi arayınız 0544 505 696900, mobil servisimizle aracınızın yanında anahtarınızı yaparak teslim edelim.

Kontak Anahtarı Arabayı Çalıştırmıyor” hakkında 48 yorum

 1. İyi günler
  2012 model fiat doblo anahtar arabayı algılamıyor kontağı çevirdiğimde ekran siyah bişey gelmiyor artı araba kitlenmiyor anahtar hiç çalışmıyor
  Sorun nedir sizce

 2. Merhabalar
  Benim Golf 4 aracımın kontak anahtarın kılıfını değiştir dim ama anahtar ile aracı çalıştırmayı çalıştırdım ama araç kısa süre çalışıyor sonra stop ediyor impilozer ışığı yanıyor sebebi nedir acaba
  Yardım eder misiniz.

 3. Merhabalar. Audi A3 aracımda anahtar radyo çalışacak kadar dönüyor ancak daha fazla dönmüyor. nasıl bir sorun olabilir.

 4. Merhaba, hayırlı işler, 2005 model Opel Meriva aracım var.Boş yeder anahtarım vardı. İçindeki mekanizmayla beraber yenisine aktardım. Arabayı açıp kapıyor ama çalıştırmıyor. Bir kez çalıştırdı bir daha çalıştırmıyor. Marş basıyor. Yedek anahtarla işime geldim. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.(Bolu-Merkez)

   • Öncelikle cevap verdiğiniz için, teşekkür ederim. Ben Bolu’dan yazdım. Bana yazarak yardımcı olabilirseniz ne mutlu, diğer türlü gelmem çok zor.

 5. Skoda fabia 2012 araç anahtarı kayboldu 2 ay araç yattı anahtarı anahtarı yaptı beynine kaydetti ama araç çalışmıyor kontağı vurduğunda gıy gıy gıy sanki zannedersin benzin gelmiyor ama marş basıyor sıkıntı ne olabilir

 6. İy günler Renault modus aracım anahtar çevirdiğinimde aracımın göstergeler dahil herşey normal ama araba çalışmıyor nedeni ne olabilir

 7. Aracım 2002 skoda fabia kontaga anahtari taktığımda göstergede araba üzerinde anahtar olan sarı renkte bi ikaz lambası yanıyor ve araç kesinlikle çalışmıyor sebebi ne olabilir lütfen cvp verin

  • Merhaba bu işaret aracınızın anahtarı tanımadığı anlamına geliyor. Anahtarınız arızalı olabilir veya araçta sıkıntı olabilir.

 8. İyi günler. Cia Rio aracım var. İmbolayzır özelliği var ama anahtarı taktıgımda sarı ışık yanmıyor. 10-15 defa deniyorum anca geliyor ve arabayı çalıştırabiliyorum. Yedek anahtarını denediğimde de aynı şekilde oluyor. Büyük ihtimal sorun anahtarda değil. Peki sorun arabanın nesinde olabilir ? Kesin çözüme ulaşabilir miyiz ve tahmini masrafı nedir?

 9. S.a ustam hayrli islerin olsun..bendeki sorun laguna 2 2003 prligive otomatik 2.0 motor araca karti taktigimda yanip sonen kirmizi isik surekli yanar vaziyete geciyor ve araca hicbir sekilde elektrik gelmiyo ve kartida okumuyor sorun ne olabilir acaba..bilgi verirsen mutlu olurum kolay gelsin..

 10. 2011 kia ceed anahtarimin kabini degistirmistim. Kontagi çevirip marsa basiyor ama araba çalışmıyor. Yedek anahtarla çalıştırdığınızda ise çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir