Ducato Kontak Arızası

Fiat Ducato kontak arızası tamir edildi 0544 505 6969. Kontak arızası varsa kontak tamiri gerekiyorsa bize ulaşabilirsiniz. İstanbulun her yerine servisimiz

Ducato Kontak Tamiri

Fiat Ducato kontak arızası tamir edildi 0544 505 6969. Kontak arızası varsa kontak tamiri gerekiyorsa bize ulaşabilirsiniz. İstanbulun her yerine servisimiz

Ducato Kontak Tamiri

Ducato kontak anahtarı lazımsa bizi arayınız 0544 505 6969. Tüm anahtarlarınız kaybolsada ducato anahtarı yapabiliyoruz. Sabah dükkanı açtım Bismillah müşteri kapıda bekliyor.2011 model Fiat Ducato kontağı arıza yaptı ,araç çalışmıyor, dedi. Gerekli malzemeleri alarak servis motosikletimizle araç yanına vardık.Kontağa anahtarı taktıp çevirdiğimde bir miktar dönüyor fakat devamı gelmiyor, gösterge dahi açılmıyordu. Yedek anahtarla da aynı durum sözkonusuydu.Kontak içinde arıza olduğu kesindi.
Kısa bir çalışmanın ardından kontağı kör vidalarından kurtararak söktüm.Geri kalan işin tezgahta ve mengenede yapılması gerekiyordu.Kapıları kapatıp dükkana döndük. Müşterim çayını içip televizyonunu seyrederken bende hızlı bir şekilde çalışarak arızalı parça tespit yaptım ve gerekli değişikliklerden sonra kontağı çalışır hale getirdim.
Müşterimin şu serzenişini sizinle paylaşmak isterim: – Usta bu arabadan bizde bir tane daha var 2008 model .Yıllardır kullanıyoruz onda böyle bir sıkıntı olmadı ,bu araba çok daha yeni 2011 model olmasına rağmen neden kontak arızası yaptı?. Zor bir soruydu, birçok nedeni olabileceğini söyledim.
Kontağım arızalı ,arabamın kontağı bozuldu,kontak dönmüyor, ducato kontağında problem var, kontak tamiri , gibi sıkıntılarınız varsa bizi arayınız .Arabanızın anahtarları kaybolduysa bizi arayınız. Mobil servisimizle gelip, aracınızın yanında anahtarınızı yaparak teslim edelim.
Oto anahtarı hakkında bilgi verelim: Oto anahtarlarının içinde bulunan çip sayesinde anahtarın elektronik bilgileri aracın beynıne ulaşmakta ve beyin bu bilgileri onayladığı taktirde araç çalışmakta, aksi halde çalışmamaktadır. Bu sisteme immobilizer denmektedir. Günümüzde immobilizeri olmayan araç yok denecek kadar azdır.Sigorta şirketleri bu sisteme sahip olmayan araçları sigorta etmediklerinden olsa gerek, tüm araçlarda standart donanım haline gelmiştir.
Bu durum yeni bir sektörün doğmasına sebep olmuş ve elektronik oto anahtarı yada diğer adıyla immobilizer oto anahtarı yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu anahtarları yapabilecek elektronik cihazların üretilmesi için üretici firmalar büyük yatırımlar yapmıştır. Cihazları satın alan firmalar ise, gerekli eğitimi aldıktan sonra servislerin eline kalan oto anahtarı yapma işini, tekrar geri almanın mücadelesine girmiştir. Bu mücadele son hızla devam etmektedir.
Servislerin birkaç günde yada birkaç haftada yurtdışından getirebildiği anahtarı bizim gibi oto anahtarı yapan firmalar birkaç saat içinde yapabilmektedir.Buda, servisler karşısında bir adım öne geçmemize ve müşterilerin bizleri tercih etmesine sebep olmaktadır.

Ducato Kontak Arızası” üzerine 14 düşünce

  • Merhaba, anladığım kadarıyla kumandanın tuşuna bastığınızda kapatma gerçekleşiyor ve hemen ardından geri atıyor. Muhtemelen kapı swichlerinden biri arızalı ve kapıları kapatmış olmanıza rağmen kapılardan birini açık görüyor. Oto elektrikçiye kontrol ettirin.

 1. 2014 ducatom var kontağı ilk cevirdigimde araç çalışıyor normalde ikinci geçirdiğinde çalışması gerekirken ilkde çalışıyor kontak kompile değişmesi gerekiyormuş dogrumudur şimdiden tesekkurler

 2. 2005 model albea arabam var. kontak anahtarı arada takılı kalıyor kontak açmıyor yani anahtar hiç çevirmiyor.fakat kontak anahtarını oynattığım zamn açıyor. acaba immobilizer mi arızalı yoksa kontak iç gövdesi mi.

 3. 2009 model karavanim var akuyu bosaltmis doldurmak istedim olmadi baska arabayla calistirdim sanra panelde anahtar kotu kilitli gösterdi arabayi istop ettim tekrar denedim tik diyor sonra sistemdeki butun ceryani sifirlliyor arizayi bilen varmi
  not ikinci calistirma denemesinde kilitkodu ikazi sönmüstü

 4. iyi günlerr 2008 ducatom var.Kontakta anahtarı taktığımız yerin ucunda çubuk gibi olan şey kırılmış ve parça da yok komple 1250 tl istiyorlar.Sizde çıkma varmı veya ne yapmamızı önerirsiniz şuan araba da çalışmıyor nasıl çalıştırırız

 5. 2012 ducato aracıma bu gün sis farı ve led ışık bağlattırdım fakat bir süre sonra (2 – 3 saat) arabayı istop edemedim motor koruma arzası verdi neden olmuş olabilir.

 6. 2002 DUCATO KARAVANIM VAR ARAÇ KONTAĞIM YAMURLU BİR GÜNDE ARZA YAPTI KONTAKTAN DUMAN ÇIKTI A ANDAN İHTİBARENDE SİLECEKLER FARLAR VE CAM OTOMATİĞİ ÇALIŞMADI VE DURUP KONTOROL ETTİK VE KONTAKTAN OLDUĞUNA KARAR VERDİK AMA İLGİNÇ TARAFI ARAÇ ÇALISIRKEN BU ARZALAR MEYDANA GELİYOR YARIM KONTAK YAPIP BAKARSANIZ HEPSİ ÇALISIYOR YANİ KONTAKTAN DEDİK VE KONTAĞIN DEĞİŞMESİ VEYA SÖKÜLÜP TAMİR EDİLMESİ GEREKİR DERKEN KONTAĞIN ALTINDA BULUNAN SOKET GİRİŞİYLE UĞRAŞIRKEN NORMALA DÖNDÜ HER ŞEY ÇALISIYOR ARAÇ ÇALIŞIRKEN AMA BUNUN UZUN YOLDA BİRDAHA YAPMAYACAIĞI GARANTİSİ YOK BU KONUDA SIZDEN BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM SAYGILAR 0535 253 50 85

  • İyi günler, ducato kontak arızası olabileceğini düşündüğümüz bu durum aslında kontağın arkasında olan ve kontaktan aldığı hareketle elektrik donanımına start veren, adına ‘kontak termiği’ dediğimiz parçanın arızalanmasıdır.Bu arızanın kontakla bir alakası yoktur. Oto elektrik işiyle uğraşan bir arkadaşa durumu izah ederseniz size yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir